Choroba Alzheimera – diagnostyka i terapie KTT

Wstęp

Medycyna naturalna rozpatrując zdrowie pacjenta – czy to małego, czy dużego – intensywnie obserwuje całego człowieka. Bierze się pod uwagę praktycznie każdy objaw, teoretycznie błahy, a w praktyce wiele mówiący wytrawnemu terapeucie. Stąd zainteresowanie chorobą Alzheimera. Jest nią dolegliwość dotycząca zwyrodnienia układu nerwowego (neurodegeneracyjna) powodująca ogólne otępienie. Jej przyczyny oraz powstawanie nie zostały do końca poznane przez  medycynę klasyczną  Na Alzheimera chorują najczęściej osoby starsze, który ukończyły 65 rok życia, dlatego tak często wiązana jest z mniejszą sprawnością umysłową z powodu wieku. Proces choroby powoduje uszkodzenia w korze mózgowej, co w konsekwencji prowadzi do kłopotów z mową, pamięcią czy myśleniem. Alzheimer to dolegliwość, która rozwija się bardzo powoli i z czasem powoduje problemy w życiu codziennym. Ostatecznie dochodzi do zaniku mózgu, co widoczne jest podczas tomografii komputerowej albo rezonansu magnetycznego.

Alzheimer, a medycyna naturalna

Czy medycyna akademicka to obecnie jedyny i właściwy sposób leczenia, z którym nikt nie ma prawa dyskutować? Gdyby wyjść poza tą optykę, okazuje się, że tradycyjne metody lecznicze sięgają dużo dalej i głębiej, a łączy je jedna, wspólna cecha – holistyczne podejście do pacjenta, wyjście poza schemat leczenia objawowego i szukanie siły leczniczej w naturze. Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje na temat jednej z najskuteczniejszych form diagnozowania i usuwania przyczyn “Alzheimera” przy zastosowaniu biorezonansu w ramach zaawansowanej diagnostyki i terapii KTT. Przyczyn choroby może  być kilka:

 • bakterie- zagnieżdżenie się bakterii Shigella oraz Borrelii, która staje się prawdziwą „dżumą” naszych czasów, nawet co drugi Polak jest nosicielem krętka Borrelii lub cierpi na boreliozę nawet o tym nie wiedząc. Toksyna ta atakuje szczególnie centralny układ nerwowy, powoduje choroby autoimmunologiczne, Alzheimera oraz inne choroby neurologiczne.
 • grzyby – obciążenie sporyszem który ma działanie psychogenne. Do obciążenia dochodzi głównie u osób spożywających w dużej ilości pszenicę, głównie białe mąki oraz napoje alkoholowe i miód. Zagrożenie związane ze sporyszem bierze się przede wszystkim z obecności w nim trujących alkaloidów. Do zatruć tym grzybem, które miały miejsce w przeszłości, dochodziło przede wszystkim w związku ze spożyciem go po tym, kiedy znalazł się on w mące, z której wytwarzane było pieczywo. Początkowo chorobę wywoływaną spożyciem sporyszu określano mianem choroby św. Antoniego czy “wewnętrznym ogniem”, później z kolei zaczęto używać terminu “ergotyzm”. Wyróżniano dwa rodzaje zatruć ale jedna z nich to postać konwulsyjna gdzie w jej przebiegu zatruci doświadczali omamów, ale i drżeń mięśniowych, konwulsji czy sztywności kończyn. Sporysz jest bardzo toksyczny dla wątroby. Wątroba jest elastycznym narządem i potrafi się regenerować, jeśli nie przeszkodzi jej w tym pleśń pochodząca z pożywienia lub leków. Wystarczy odpowiednie odżywianie oraz konieczne dłuższe oczyszczanie. Informacje o sporyszu  znaleźć można także w Starym Testamencie (gdzie opisywane były m.in. choroby związane z ziarnami). Pasożytniczy grzyb interesował również Hipokratesa.
 • pasożyty – chorobę mogą wywoływać pospolite przywry pochodzące z niedogotowanego mięsa ryb lub zwierząt, rozwijające się w mózgu chorego.
 • beta amyloid – inwazyjne białko, które prawdopodobnie odpowiada za objawy i dociera do mózgu w wyniku zaburzeń pracy innych organów naszego organizmu. Cząsteczki białka o nieprawidłowej strukturze niszczą komórki nerwowe.
 • metale ciężkie – każdy z nas niesie w swoim ciele metale ciężkie oraz różne izotopy promieniotwórcze. Wnikają one do naszego organizmu wraz z powietrzem  którym oddychamy,  z wodą którą pijemy i z pożywieniem którym jemy – przeważnie zmodyfikowanym i nie zdrowym. Bardzo często używamy też kosmetyków które posiadają rtęć i aluminium. Neurotoksyny po przedostaniu się do mózgu i ośrodkowego układu nerwowego mogą powodować zaburzenia procesów poznawczych oraz otępienie. Nie sposób dłużej ignorować kontaktu z aluminium jako czynnika prawdopodobnie mogącego wywoływać chorobę Alzheimera.

Niezwykle skutecznym narzędziem w walce z Alzheimerem jest indywidualnie dopracowana przez Nas diagnostyka i terapia KTT. Dzięki wykorzystaniu wiedzy medycyny chińskiej prawa 5 elementów i zastosowaniu odpowiedniego wzorca drgań na punktach akupunkturowych dowiadujemy się jakie organy zostały osłabione i czy choroba jest w stanie ostrym czy chronicznym. Przy jednoczesnym zastosowaniu terapii drugiego modułu terapeutycznego zintegrowanego drugim kanałem wejściowym stało się możliwe zastosowanie informacji substancji stabilizujących takich jak np.:

 • Ampułka eliminacji aflotoxin (wysoko toksyczny produkt metaboliczny pleśni, w wielu przypadkach bardziej niebezpieczny od samych pleśni, wywołuje i nasila osłabienie organizmu, za pomocą tej ampułki przyśpieszamy usuwanie toksyn grzyba z organizmu)
 • Ampułka wzmocnienie obrony jelitowej (wspomaga układ odpornościowy sprzężony z jelitami zapobiegając tym samym ponownemu osłabieniu narządu)
 • Ampułka aktywacja limfy – aktywacja blokad przepływu limfy dzięki czemu toksyny mogą być sprawniej eliminowane z organizmu
 • Ampułka przeciw pasożytnicza – wspiera organizm w walce z obciążeniem pasożytniczym
 • Ampułka toksyn bakteryjnych – stymuluje eliminację toksyn bakteryjnych
 • Ampułka komórki – ochrona komórek przeciw toksynom bakterii
 • Ampułka bakteria killer – zapobiega wchłanianiu i rozprzestrzenianiu entero i endo toksyn w organizmie
 • Ampułka stop M – protein – zapobiega zajęciu jelit przez bakterie M-protein
 • Ampułka rozpadu krążenia toksyn – wspomaganie rozpadu krążących toksyn w organizmie
 • Ampułka wzmocnienia układu immunologicznego

W ramach uwalniania od metali ciężkich stosujemy:

 • Ampułka eliminacji zewnątrzkomórkowej
 • Ampułka eliminacji wewnątrzkomórkowej
 • Ampułka uwalniania od obciążeń poszczepiennych

Wykonywanie terapii stabilizujących przy użyciu ampułek wspierających z zestawu 5 elementów Medycyny Chińskiej ma za zadanie zainicjowanie procesu intensywniejszej eliminacji toksyn, które wcześniej w procesie odciążania zostały uwolnione. Pozwala to na uniknięcie nasilonych reakcji. Przy eliminacji stanu zapalnego, dzięki terapii KTT wykorzystujemy oddziaływanie anty grzybicze specjalnie przygotowanej ampułki. Zastosowanie dodatkowych ampułek wspierających pozwala Nam w szybszy i skuteczniejszy sposób na pozbycie się uciążliwych grzybów z organizmu.

Jacek Wikarski D.Sc. Med. Naturopata z długoletnią praktyką. Propagator zdrowego stylu życia. Autor kilkudziesięciu publikacji z zakresu zdrowia oraz naturalnych metod usuwania przyczyn choroby. W swojej długoletniej praktyce stosując metody medycyny holistycznej (alternatywnej) przeprowadza wnikliwe analizy organizmu według prawa 5 elementów TCM (Traditional Chinese Medicine) pozwalające na dobranie indywidualnych terapii zdrowotnych. Współtwórca poradni medycyny naturalnej Alergikus w Warszawie (Internet:www.alergikus.pl). Autor i popularyzator jonizacji ujemnej powietrza systemem (Internet: ionsystem.pl) oraz wynalazca terapii jonowej w prozdrowotnych komorach jonizacyjnych – jonostrefach (Internet:www.jonostrefa.pl) – uruchom naturalnie procesy zdrowienia.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!