AKUPUNKTURA BEZIGŁOWA

Źle się czujesz i nie wiesz dlaczego?

„Lepiej zapobiegać, niż leczyć” – obserwując niewielkie dolegliwości, powinniśmy reagować jak najszybciej, by uniknąć rozwoju poważniejszych „chorób”.

Według TCM Tradycyjnej Chińskiej Medycyny, meridiany są jak autostrady,  ścieżkami w ciele, którymi przemieszcza się energia życia zwana enegią qi. Jest to energia naturalna i niezbędna do życia. Meridiany są powiązane z organami ciała, które pełnią kluczową rolę w wytwarzaniu, przetwarzaniu i przekazywaniu energii. Każdy meridian reguluje dany organ, a wszystkie są ze sobą połączone. Dobry stan zdrowia zależy od harmonii przepływu energii w całym systemie. Strukturę sieci ścieżek energetycznych tworzy 12 głównych meridianów znajdujących się z każdej strony ciała. Jest sześć meridianów yin, które znajdują się w wewnętrznej części ramion, nóg, klatki piersiowej i tułowia. Drugie sześć meridianów yang znajduje się na zewnętrznym obszarze ramion, nóg, głowy i tułowia. Poszczególne narządy połączone są w pary, które łączy symboliczny element energii. Energia organów i odpowiadających im meridianów zmienia się cyklicznie w ciągu doby w ten sposób, że ma ona swój dwugodzinny szczyt raz na dobę. 

Opracowaliśmy niezwykle skuteczną bezbolesną i bezinwazyjną metodę akupunktury bezigłowej tzw. suchej. Przy tradycyjnym nakłuciu punktu akupunkturowego, igła powoduje powstawanie dokładnego bodźca (oczywiście pod warunkiem, że punkt został prawidłowo trafiony przez terapeutę). Po umiejscowieniu igły, pozostaje ona oko. 20 minut w tym punkcie. Ciało jednakże przyzwyczaja się do bodźca po upływie kilkunastu sekund. Doświadczeni terapeuci aktywują po jakimś czasie igłę ponownie w celu „odświeżenia” bodźca. Wymaga to dodatkowego nakładu sił i czasu, a i może być bolesne dla pacjenta.

Dzięki naszej bezigłowej metodzie częstotliwości doprowadzane są do punktu według określonych zasad, punkt zostaje regularnie poddany bodźcom. Jest to proces bezbolesny. Dzięki dwum elektrodom punktowym doprowadzamy częstotliwości w nawet kilku miejscach ciała. Dzięki temu że punkty meridianów połączone są w ciele poprzez tzw. naczynia wtórne, bodziec rozchodzi się dużo bardziej równomiernie. Przy tym jedna z elektrod znajdować się może cały czas w miejscu głównego centrum energii. Jest nim Tan-t’ien. Jest to środek ciężkości ludzkiego ciała, tzn. punkt położony ok. dwie szerokości kciuka poniżej pępka i ok. trzy szerokości kciuka w głąb.  Pacjenci mogą się ruszać w trakcie terapii bez obawy, że coś się stanie z igłami. Większość z nich czuje już dobre efekty bez bólów i jakichkolwiek obaw. W szczególności u dzieci ta terapia jest rewelacyjna. 

1. Płuco

Funkcja:

Reguluje oddychanie i przyjmowanie energii

Objawy braku równowagi:

Infekcje wirusowe i bakteryjne, nadmierne pocenie się, problemy z zapaleniem w górnej części ciała, problemy z narządami węchu i schorzenia skóry oraz problemy astmatyczne

Pora dnia:

3:00 – 5:00

Element:

Metal

2. Jelito grube

Funkcja:

Oddziela i przetwarza wodę z pozostałości pożywienia przed ich wydaleniem

Objawy braku równowagi:

Bóle brzucha fizyczne i cierpienia emocjonalne, trudności w zatrzymywaniu i uwalnianiu

Pora dnia:

5:00 – 7:00

Element:

Metal

3. Żołądek

Funkcja:

Uzyskuje energię z trawienia pokarmu i przekazuje energię do śledziony i jelit

Objawy braku równowagi:

Uczucia niepokoju i nerwowości oraz braku akceptacji

Pora dnia:

7:00 – 9:00

Element:

Ziemia

4. Śledziona

Funkcja:

Rozprowadza składniki odżywcze w całym ciele, utrzymuje napięcie mięśni i kończyn oraz reguluje przepływ krwi

Objawy braku równowagi:

Biegunka, zaparcie, wzdęcia, brak apetytu, wypadnięcie narządów wewnętrznych, słabe mięśnie, ogólne zmęczenie, mgła mózgu i roztargnienie

Pora dnia:

9:00 – 11:00

Element:

Ziemia

5. Serce

Funkcja:

Dostarcza krew do wszystkich narządów

Objawy braku równowagi:

Bóle w klatce piersiowej, kołatanie serca, duszność, zawroty głowy, uderzenia gorąca, zimne poty, drażliwość i bezsenność. Zdrowy meridian serca pozwala na radość i szczęście w życiu, a brak równowagi może prowadzić do lęków, depresji i choroby  dwubiegunowej.

Pora dnia:

11:00 – 13:00

Element:

Ogień

6. Jelito cienkie

Funkcja:

Dostarcza składników odżywczych dla całego ciała

Objawy braku równowagi:

Osłabione krążenie, słabe nogi, uczucie zimna, obrzęk węzłów chłonnych, ból lub sztywność barków, trądzik, nerwobóle, złe trawienie i rozdęcie żołądka

Pora dnia:

13.00-15.00

Element:

Ogień

7. Pęcherz

Funkcja:

Usuwa płynne odpady z ciała

Objawy braku równowagi:

Sztywność szyi i ramion, bóle głowy, bóle kręgosłupa i wszystkie choroby układu moczowego. Emocjonalnie brak równowagi energii pęcherza powoduje uczucie gniewu i niezdolność do wyrażania emocji.

Pora dnia:

15:00 – 17:00

Element:

Woda

8. Nerka

Funkcja:

Utrzymuje energię seksualną, reguluje układ rozrodczy oraz produkuje krew i szpik kostny.

Objawy braku równowagi:

Zaburzenia narządów moczowo-płciowych, bóle pleców, astma i szum w uszach. Na poziomie emocjonalnym, meridian nerki kontroluje siłę woli, determinację i zdolność radzenia sobie z trudnościami.

Pora dnia:

17:00 – 19:00

Element:

Woda

9. Osierdzie

Funkcja:

Otacza i chroni serce, wspomaga je i usuwa nadmiar energii z serca i rozprasza ją w ciele, zapobiegając nadmiernemu pobudzeniu serca.

Objawy braku równowagi:

Zaburzenia serca, klatki piersiowej i żołądka, a także trudności w wyrażaniu emocji, depresji, awersji i fobie

Pora dnia:

19:00 – 21:00

Element:

Ogień

10. Potrójny ogrzewacz

Funkcja:

Kontroluje ciało jako całość, steruje metabolizmem i reguluje ciepło, wilgotność i temperaturę ciała

Objawy braku równowagi:

Problem z jakimkolwiek narządem ciała wiąże się z brakiem równowagi w meridianie potrójnego ogrzewacza

Pora dnia:

21:00 – 23:00

Element:

Ogień

11. Pęcherzyk żółciowy

Funkcja:

Gromadzi i wydala żółć wytwarzaną przez wątrobę

Objawy braku równowagi:

Wzdęcia, bóle wątroby i żółte przebarwienia języka, skóry lub moczu

Pora dnia:

23:00 – 01:00

Element:

Drewno

12. Wątroba

Funkcja:

Zapewnia cyrkulację energii, reguluje miesiączkę i żeński układ rozrodczy oraz utrzymuje elastyczność ścięgien i więzadeł

Objawy braku równowagi:

Zaburzenia miesiączkowania, suchość skóry i oczu, żółtaczka, niewyraźne widzenie, zawroty głowy, sztywne stawy i bóle głowy. Na poziomie emocjonalnym gniew, drażliwość, depresję oraz brak kontroli i zmienność emocji.

Pora dnia:

01:00 – 03:00

Element:

Drewno

0
Zadowolonych pacjentów
0
Lata praktyki w medycynie naturalnej
0
Przprowadzonych terapii naturalnych
0
Diagnoz i analiz w zakresie alergii i obciążeń
Testy alergiczne

23 lata doświadczenia oraz praktyki w zastosowaniu zdobyczy medycyny biorezonansowej pozwala nam na wykonywanie bezbolesnych, bezinwazyjnych i skutecznych testów alergicznych u dorosłych i dzieci poniżej pierwszego miesiąca życia. Wykorzystujemy pobudzenie autonomicznego układu nerwowego.

Testy obciążeniowe

Badanie KTT lub BC jest unikatową diagnostyką przeglądu stanu organizmu od elementów chorych narządów po typowe obciążenia patogenami, bakteriami, wirusami czy metalami. Po wykonaniu testu dowiesz się co niszczy Ciebie od środka i będziesz mógł rozpocząć walkę z chorobą.

Odczulanie i odciążanie

Zabieg odczulania i odciążania w postaci wyselekcjonowanego alergenu lub patogenu trwa zaledwie kilkanaście minut. Co więcej ze względu na tak duże doświadczenie dajemy gwarancję na wykonane zabiegi. Wygaszamy także alergeny i patogeny w postaci krzyżowej "coupling".

W ALERGIKUS ŁĄCZYMY 23 LATA DOŚWIADCZENIA, PASJĘ DO MEDYCYNY NATURALNEJ, NAJNOWOCZEŚNIEJSZĄ TECHNOLOGIĘ DIAGNOSTYCZNO TERAPEUTYCZNĄ  Z TRADYCYJNYMI METODAMI USUWANIA PRZYCZYN CHOROBY.

ZAJMUJEMY SIĘ WYŁĄCZNIE MEDYCYNĄ HOLISTYCZNĄ – NATURALNĄ.

Czy medycyna akademicka to obecnie jedyny i właściwy sposób leczenia, z którym nikt nie ma prawa dyskutować? Gdyby wyjść poza tą optykę, okazuje się, że tradycyjne metody lecznicze sięgają dużo dalej i głębiej, a łączy je jedna, wspólna cecha – holistyczne podejście do pacjenta, wyjście poza schemat leczenia objawowego i szukanie siły leczniczej w naturze.

„Lepiej zapobiegać, niż leczyć” 

Diagnozujemy i analizujemy holistycznie, a następnie usuwamy przyczynę twoich dolegliwości. Likwidujemy przyczyny choroby, a nie jej skutki. Odnosimy sukcesy również tam gdzie medycyna tradycyjna jest bezradna, a leczenie farmakologiczne nie przyniosło pożądanego efektu. 

Wykryjemy i usuniemy przyczyny twoich dolegliwości. Identyfikujemy główne źródła choroby na wszystkich poziomach. Skupiamy się głównie na przyczynie, nie na jej objawach. Pierwsze symptomy chorobowe są znakiem, że coś głęboko nie współgra z całością. Poznaj unikatowe testy oraz bezinwazyjne terapie odciążeń organizmu, aby pozbyć się czynników oddziałujących negatywnie na stan Twojego zdrowia. Przyczyna większości współczesnych chorób może tkwić w obciążeniach organizmu takich jak pasożyty, metale ciężkie, bakterie, wirusy oraz grzyby w tym groźne metabolity przemiany ich materii.

 

Przypadki chorobowe w Alergikus

45%

Nota

Wszelkie materiały i treści udostępniane na stronach firmy Medicus Pharma Sp. z o.o. , a w szczególności: teksty, grafika, znaki towarowe i handlowe, dane oraz tłumaczenia treści, jak również wszelkie inne elementy składowe umieszczone w ramach strony internetowej, chronione są prawem autorskim firm, jej podwykonawców, partnerów oraz kontrahentów, jak również prawami autorskimi producentów towarów, usługodawców lub innych osób trzecich. Wszelkie kopiowanie treści zamieszczonych na stronie jest zabronione i będzie zgłaszane odpowiednim organom. Ustawa z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nota

Prowadzone przez wymienioną spółkę oraz spółki zależne usługi należą do medycyny MKA (komplementarnej i alternatywnej) tzw. medycyny naturalnej. Medicus Pharma Sp. z o.o. nie prowadzi działalności medycyny konwencjonalnej. Działalność Spółki w zakresie medycyny komplementarnej i alternatywnej zmierza i służy bezpośrednio do profilaktyki, zachowaniu lub poprawy stanu zdrowia człowieka. Ta strona używa pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

UE

Z rezolucji 1206 na temat europejskiego podejścia do medycyny niekonwencjonalnej, opublikowanej przez Radę Europy w 1999 roku wynika iż medycyna komplementarna i alternatywna może być praktykowana zarówno przez terapeutów, naturopatów nie-lekarzy (well trained practitioners) jak i lekarzy. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za błędy, ani żadne konsekwencje wynikające z zastosowania informacji zawartych w tym serwisie. Terminologia i objawy chorobowe podane na niniejszej stronie są wg medycyny akademickiej.

© 2019 Alergikus – BioKlinik. All Rights Reserved.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!