AKUPUNKTURA BEZIGŁOWA

Biorezonans jest nierozerwalnie związany z akupunkturą i tradycyjną medycyną chińską. Franz Morell pionier terapii informacyjnej (biorezonansowej) bazując na przesłankach elektroakupunktury Reinholda Volla oraz na wiedzy homeopatii Hahnemanna stworzył i wprowadził pierwszą na świecie terapię z własnymi drganiami pacjenta dziś tak rozpowszechnioną i znaną pod nazwą terapii biorezonansowej. Model biocybernetyczny tłumaczący zaburzenia chorobowe jako wynik pierwotnie zaburzonego transferu informacji, czyli zjawisk regulacyjnych w organizmie, stwarza olbrzymie podstawy do wyjaśnienia mechanizmu działania takich metod leczniczych, jak akupunktura czy homeopatia. To, że akupunktura jest stosowana do dzisiaj, świadczy wymownie o skuteczności samego leczenia i o słuszności leżących u jego podstaw praw i zasad. To samo dotyczy biorezonansu bazującego na istocie tradycyjnej medycyny chińskiej. W terapii biorezonansowej wykorzystuje się przejęty z medycyny chińskiej system meridianów i punktów akupunkturowych. Poprzez punkty akupunktury możliwa jest biokomunikacja czyli przekazywanie informacji w obie strony na drodze aparat – punkt akupunktury – meridiany – narząd. W zasadzie chodzi o odbiór i ingerencję w „drgania” występujące w systemie meridianów.

Od lat z powodzeniem stosujemy biorezonans klasyczny oraz opracowaną i sprawdzoną unikalną bezbolesną terapię akupunktury bezigłowej na specjalnie dobranych punktach akupunkturowych. 

Według TCM Tradycyjnej Chińskiej Medycyny, meridiany są jak autostrady,  ścieżkami w ciele, którymi przemieszcza się energia życia zwana enegią qi. Jest to energia naturalna i niezbędna do życia. Meridiany są powiązane z organami ciała, które pełnią kluczową rolę w wytwarzaniu, przetwarzaniu i przekazywaniu energii. Każdy meridian reguluje dany organ, a wszystkie są ze sobą połączone. Dobry stan zdrowia zależy od harmonii przepływu energii w całym systemie. Strukturę sieci ścieżek energetycznych tworzy 12 głównych meridianów znajdujących się z każdej strony ciała. Jest sześć meridianów yin, które znajdują się w wewnętrznej części ramion, nóg, klatki piersiowej i tułowia. Drugie sześć meridianów yang znajduje się na zewnętrznym obszarze ramion, nóg, głowy i tułowia. Poszczególne narządy połączone są w pary, które łączy symboliczny element energii. Energia organów i odpowiadających im meridianów zmienia się cyklicznie w ciągu doby w ten sposób, że ma ona swój dwugodzinny szczyt raz na dobę. 

Opracowaliśmy niezwykle skuteczną bezbolesną i bezinwazyjną metodę akupunktury bezigłowej. Przy tradycyjnym nakłuciu punktu akupunkturowego, igła powoduje powstawanie dokładnego bodźca (oczywiście pod warunkiem, że punkt został prawidłowo trafiony przez terapeutę). Po umiejscowieniu igły, pozostaje ona oko. 20 minut w tym punkcie. Ciało jednakże przyzwyczaja się do bodźca po upływie kilkunastu sekund. Doświadczeni terapeuci aktywują po jakimś czasie igłę ponownie w celu „odświeżenia” bodźca. Wymaga to dodatkowego nakładu sił i czasu, a i może być bolesne dla pacjenta.

Dzięki naszej bezigłowej metodzie częstotliwości doprowadzane są do punktu według określonych zasad, punkt zostaje regularnie poddany bodźcom. Jest to proces bezbolesny. Dzięki dwum elektrodom punktowym doprowadzamy częstotliwości w nawet kilku miejscach ciała. Dzięki temu że punkty meridianów połączone są w ciele poprzez tzw. naczynia wtórne, bodziec rozchodzi się dużo bardziej równomiernie. Przy tym jedna z elektrod znajdować się może cały czas w miejscu głównego centrum energii. Jest nim Tan-t’ien. Jest to środek ciężkości ludzkiego ciała, tzn. punkt położony ok. dwie szerokości kciuka poniżej pępka i ok. trzy szerokości kciuka w głąb.  Pacjenci mogą się ruszać w trakcie terapii bez obawy, że coś się stanie z igłami. Większość z nich czuje już dobre efekty bez bólów i jakichkolwiek obaw. W szczególności u dzieci ta terapia jest rewelacyjna. 

Warto dodać, że otwory i przestrzenie, które wyczuwa się podczas palpacji meridianów nie tylko stanowią istotną część fizjologii, ale mogą także odzwierciedlać stan narządów wewnętrznych podczas  występowania ich dysfunkcji.  Palpacja (łac. palpatio) to inaczej omacywanie, badanie dotykiem, metoda diagnostyki medycznej, która polega na takim macaniu palcami, aby wyczuć rozmiar, kształt, twardość lub położenie określonej struktury anatomicznej.

1. Płuco

Funkcja:

Reguluje oddychanie i przyjmowanie energii

Objawy braku równowagi:

Infekcje wirusowe i bakteryjne, nadmierne pocenie się, problemy z zapaleniem w górnej części ciała, problemy z narządami węchu i schorzenia skóry oraz problemy astmatyczne

Pora dnia:

3:00 – 5:00

Element:

Metal

2. Jelito grube

Funkcja:

Oddziela i przetwarza wodę z pozostałości pożywienia przed ich wydaleniem

Objawy braku równowagi:

Bóle brzucha fizyczne i cierpienia emocjonalne, trudności w zatrzymywaniu i uwalnianiu

Pora dnia:

5:00 – 7:00

Element:

Metal

3. Żołądek

Funkcja:

Uzyskuje energię z trawienia pokarmu i przekazuje energię do śledziony i jelit

Objawy braku równowagi:

Uczucia niepokoju i nerwowości oraz braku akceptacji

Pora dnia:

7:00 – 9:00

Element:

Ziemia

4. Śledziona

Funkcja:

Rozprowadza składniki odżywcze w całym ciele, utrzymuje napięcie mięśni i kończyn oraz reguluje przepływ krwi

Objawy braku równowagi:

Biegunka, zaparcie, wzdęcia, brak apetytu, wypadnięcie narządów wewnętrznych, słabe mięśnie, ogólne zmęczenie, mgła mózgu i roztargnienie

Pora dnia:

9:00 – 11:00

Element:

Ziemia

5. Serce

Funkcja:

Dostarcza krew do wszystkich narządów

Objawy braku równowagi:

Bóle w klatce piersiowej, kołatanie serca, duszność, zawroty głowy, uderzenia gorąca, zimne poty, drażliwość i bezsenność. Zdrowy meridian serca pozwala na radość i szczęście w życiu, a brak równowagi może prowadzić do lęków, depresji i choroby  dwubiegunowej.

Pora dnia:

11:00 – 13:00

Element:

Ogień

6. Jelito cienkie

Funkcja:

Dostarcza składników odżywczych dla całego ciała

Objawy braku równowagi:

Osłabione krążenie, słabe nogi, uczucie zimna, obrzęk węzłów chłonnych, ból lub sztywność barków, trądzik, nerwobóle, złe trawienie i rozdęcie żołądka

Pora dnia:

13.00-15.00

Element:

Ogień

7. Pęcherz

Funkcja:

Usuwa płynne odpady z ciała

Objawy braku równowagi:

Sztywność szyi i ramion, bóle głowy, bóle kręgosłupa i wszystkie choroby układu moczowego. Emocjonalnie brak równowagi energii pęcherza powoduje uczucie gniewu i niezdolność do wyrażania emocji.

Pora dnia:

15:00 – 17:00

Element:

Woda

8. Nerka

Funkcja:

Utrzymuje energię seksualną, reguluje układ rozrodczy oraz produkuje krew i szpik kostny.

Objawy braku równowagi:

Zaburzenia narządów moczowo-płciowych, bóle pleców, astma i szum w uszach. Na poziomie emocjonalnym, meridian nerki kontroluje siłę woli, determinację i zdolność radzenia sobie z trudnościami.

Pora dnia:

17:00 – 19:00

Element:

Woda

9. Osierdzie

Funkcja:

Otacza i chroni serce, wspomaga je i usuwa nadmiar energii z serca i rozprasza ją w ciele, zapobiegając nadmiernemu pobudzeniu serca.

Objawy braku równowagi:

Zaburzenia serca, klatki piersiowej i żołądka, a także trudności w wyrażaniu emocji, depresji, awersji i fobie

Pora dnia:

19:00 – 21:00

Element:

Ogień

10. Potrójny ogrzewacz

Funkcja:

Kontroluje ciało jako całość, steruje metabolizmem i reguluje ciepło, wilgotność i temperaturę ciała

Objawy braku równowagi:

Problem z jakimkolwiek narządem ciała wiąże się z brakiem równowagi w meridianie potrójnego ogrzewacza

Pora dnia:

21:00 – 23:00

Element:

Ogień

11. Pęcherzyk żółciowy

Funkcja:

Gromadzi i wydala żółć wytwarzaną przez wątrobę

Objawy braku równowagi:

Wzdęcia, bóle wątroby i żółte przebarwienia języka, skóry lub moczu

Pora dnia:

23:00 – 01:00

Element:

Drewno

12. Wątroba

Funkcja:

Zapewnia cyrkulację energii, reguluje miesiączkę i żeński układ rozrodczy oraz utrzymuje elastyczność ścięgien i więzadeł

Objawy braku równowagi:

Zaburzenia miesiączkowania, suchość skóry i oczu, żółtaczka, niewyraźne widzenie, zawroty głowy, sztywne stawy i bóle głowy. Na poziomie emocjonalnym gniew, drażliwość, depresję oraz brak kontroli i zmienność emocji.

Pora dnia:

01:00 – 03:00

Element:

Drewno

Jacek Wikarski, D.Sc. Med., Doktor Akupunktury, Master of Naturopathic Medicine, jest praktykującym Naturopatą i specjalistą w dziedzinie biorezonansu. Zgłębił również wiedzę z zakresu TCM (Tradycyjnej Medycyny Chińskiej), w tym kilku jej gałęzi: akupunktury, ziołolecznictwa i dietetyki. Ponad 20 lat temu wiedział, że nie ma takiego zjawiska jak choroba jednego narządu . Chory jest cały człowiek. Leczyć trzeba człowieka jako całość, a nie skórę, serce czy wątrobę. Zaczął więc uzdrawiać ludzi. Odnosi sukcesy terapeutyczne w chorobach przewlekłych uznawanych dotąd za nieuleczalne. Autor kilku książek i setek publikacji w zakresie szeroko rozumianej medycyny naturalnej. Jak sam podkreśla akupunktura jest jedną z najstarszych metod leczniczych, stosowaną na całym świecie i stanowi idealne uzupełnienie medycyny akademickiej. Opisana w jego książce metoda biorezonansu wykorzystuje przejęty z medycyny chińskiej system meridianów i punktów akupunkturowych. Książka „Biorezonans – Zdrowie bez recepty” będąca zarazem przejrzystym przewodnikiem po metodzie biorezonansu, przybliża jego tajniki, zasady działania oraz wskazuje dolegliwości, które biorezonans potrafi skutecznie zwalczyć.

 

Nota

Wszelkie materiały i treści udostępniane na stronach firmy Medicus Pharma Sp. z o.o. , a w szczególności: teksty, grafika, znaki towarowe i handlowe, dane oraz tłumaczenia treści, jak również wszelkie inne elementy składowe umieszczone w ramach strony internetowej, chronione są prawem autorskim firm, jej podwykonawców, partnerów oraz kontrahentów, jak również prawami autorskimi producentów towarów, usługodawców lub innych osób trzecich. Wszelkie kopiowanie treści zamieszczonych na stronie jest zabronione i będzie zgłaszane odpowiednim organom. Ustawa z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nota

Prowadzone przez wymienioną spółkę oraz spółki zależne usługi należą do medycyny MKA (komplementarnej i alternatywnej) tzw. medycyny naturalnej. Medicus Pharma Sp. z o.o. nie prowadzi działalności medycyny konwencjonalnej. Działalność Spółki w zakresie medycyny komplementarnej i alternatywnej zmierza i służy bezpośrednio do profilaktyki, zachowaniu lub poprawy stanu zdrowia człowieka. Ta strona używa pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

UE

Z rezolucji 1206 na temat europejskiego podejścia do medycyny niekonwencjonalnej, opublikowanej przez Radę Europy w 1999 roku wynika iż medycyna komplementarna i alternatywna może być praktykowana zarówno przez terapeutów, naturopatów nie-lekarzy (well trained practitioners) jak i lekarzy. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za błędy, ani żadne konsekwencje wynikające z zastosowania informacji zawartych w tym serwisie. Terminologia i objawy chorobowe podane na niniejszej stronie są wg medycyny akademickiej.

© 2019 Alergikus – BioKlinik. All Rights Reserved.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!