BORELIOZA I KOINFEKCJE

Źle się czujesz i nie wiesz dlaczego?

„Lepiej zapobiegać, niż leczyć” – obserwując niewielkie dolegliwości, powinniśmy reagować jak najszybciej, by uniknąć rozwoju poważniejszych „chorób”.

Medycyna konwencjonalna dysponuje praktycznie jedynym lekarstwem na boreliozę i koinfekcję z nią związaną. Są nim powszechnie stosowane antybiotyki. W całej Europie toczą się spory, przez jaki okres stosować terapię antybiotykową i z jaką dawką. Leczenie antybiotykami w szczególności w pierwszym etapie choroby ma wysoką skuteczność. Podanie odpowiedniego zestawu antybiotyków, w okresie wystąpienia objawu w postaci rumienia, daje duże prawdopodobieństwo wyleczenia. Po tym okresie niestety sprawa się komplikuje. Leczenie boreliozy przewlekłej wymaga znacznie dłuższej terapii oraz kombinacji nawet kilku antybiotyków w dużo większych dawkach i w dłuższym okresie czasu. Do walki z objawami boreliozy i koinfekcji wykorzystuję specjalnie dobrane terapie biorezonansowe. Można je stosować zarówno przed, w trakcie jak i po leczeniu terapii antybiotykowej. Moje osobiste doświadczenie wskazuje dobitnie, że jest to skuteczna metoda usuwania nie tylko objawów samej boreliozy, ale także pozostałych przyczn choroby. Należy zwrócić uwagę na uwarunkowania konstytucji pacjenta, czyli pojemność organizmu na czynniki generatorów choroby, a więc tzw. piramidę przyczyny choroby. Decydujące jest więc środowisko wewnętrzne chorego, które prowadzi bezpośrednio do idei konstytucji pacjenta. Na rysunku obok przedstawiam ujęcie zdolności kompensacyjnych organizmu, które – jak przepełniona szklanka trucizn z wodą – natrafiły na granicę swojej pojemności w związku z generatorami choroby, jakimi są ukryte w piramidzie przyczyny choroby (bakyerie, pasożyty, grzyby i wiele innych obciążeń).  Bez ich likwidacji nie ma mowy o skutecznej eliminacji boreliozy. Zawsze nastąpi wcześniej czy później nawrót choroby.

Wykrywanie i usuwanie Boreliozy – nowe podejście i nowy sprawdzony protokół usuwania przyczyny choroby poprzez równoległe wprowadzenie obok biorezonansu KTT i DTS nozodyterapii Wikarskiego z wykorzystaniem Jonostrefy (jonizacja ujemna, wodór i tlen singletowy),  oraz sygnałowej terapii fizykalnej odtruwania – Ion Signal. Dzięki zaawansowanej diagnostyce biorezonansowej KTT, prowadzeniu terapii przeciwbakteryjnych i przeciwpasożytniczych specjalizujemy się w usuwaniu boreliozy oraz związanymi z nią koinfekcjami, czyli pozostałymi współistniejącymi obciążeniami organizmu. Postępujemy zgodnie z definicją przyczyny choroby, a więc piramidą choroby na którą nie składają się same bakterie, ale także miazmy, obciążenia metalami ciężkimi, pasożyty, wirusy oraz najtrwalsze grzyby.  Bez usunięcia ich nie ma mowy o skutecznej walce z tą podstępną chorobą. Terapię boreliozy KTT wprowadziliśmy na rynku medycyny komplementarnej na urządzeniach BICOM OPTIMA pierwsi w kraju. Dodatkowo przeprowadzamy terapie na układzie immunologicznym przy bakteriach, wirusach i grzybach na urządzeniach TRIKOMBIN. Testowanie i terapia KTT oraz DTS obejmuje wszystkie rodzaje bakterii wywołujących boreliozę, w tym także te niewykrywalne w innych testach konwencjonalnych.

Czym jest diagnostyka i terapia przeciw boreliozie przy metodzie biorezonansu klasycznego ?

Diagnostyka KTT to nic innego jak specjalistyczna ocena stanu organizmu. Każda choroba ma swoją przyczynę i podłoże, a bez możliwości jej poznania walczymy jedynie z łagodzeniem objawów chorobowych. Test obciążeń organizmu KTT pozwala dokładnie określić stany Naszych organów (wątroba, serce, jelita, żołądek, trzustka, nerki oraz stawy, kręgosłup i wiele innych) lub rodzaj obciążenia organizmu np. bakteriami (w tym borelioza i koinfekcje), toksynami, wirusami, metalami ciężkimi, alergiami,  pasożytami czy też grzybami. W ten sposób, poznając możliwie wiele obciążeń organizmu jesteśmy w stanie rozpocząć skuteczną walkę z uciążliwymi skutkami przyczyn choroby.

Krok po kroku w terapii biorezonansowej

 

Co wykorzystujemy w terapiach biorezonansu KTT do skutecznego pozbycia się bakterii

Przy eliminacji boreliozy, dzięki terapii KTT i DTS wykorzystujemy oddziaływanie antybakteryjne specjalnie przygotowanej ampułki. Zastosowanie dodatkowe ampułek wspierających pozwala Nam w szybszy i skuteczniejszy sposób na pozbycie się uciążliwej bakterii z organizmu. To dzięki ampułkom wspierającym proces usuwania bakterii  jest o wiele razy skuteczniejszy:

  • Ampułka toksyn bakteryjnych – stymuluje eliminację toksyn bakteryjnych
  • Ampułka komórki – ochrona komórek przeciw toksynom bakterii
  • Ampułka bakteria killer – zapobiega wchłanianiu i rozprzestrzenianiu entero i endo toksyn w organizmie
  • Ampułka stop M – protein – zapobiega zajęciu jelit przez bakterie M-protein
  • Ampułka rozpadu krążenia toksyn – wspomaganie rozpadu krążących toksyn w organizmie
  • Ampułka aktywacja limfy – aktywacja blokad przepływu limfy dzięki czemu toksyny bakteryjne oraz inne toksyny mogą być sprawniej eliminowane
  • Ampułka wzmocnienia układu immunologicznego

Obciążony układ, organ może być stabilizowany i wspomagany w krótszym czasie, a nasilenie objawów po terapii zminimalizowane.

Wirusy, a borelioza

We współistniejących chorobach infekcyjnych takich jak borelioza z Lyme wirusy mogą być odpowiedzialne za objawy neurologiczne. Chorzy na chorobę z Lyme przyjmujący jednocześnie kortykosteroidy zwiększają prawdopodobieństwo aktywacji wirusa. Dlatego tak ważnym jest wykonanie pełnej diagnostyki KTT. Bez usunięcia wszelkich głównych obciążeń organizmu nie ma mowy o skutecznej walce z tą chorobą. Herpeswirusy są odpowiedzialne za infekcje u ludzi i zwierząt. Do Herpeswirusów zaliczamy wirusy opryszczki pospolitej (HSV I i II), wirus cytomegalii (CMV), wirus Epsteina-Barr (EBV), wirus ospy wietrznej i półpaśca (VZV), ludzkie wirusy Herpes HHV6, 7 oraz 8 . Wszystkie charakteryzują się początkowym zakażeniem, a następnie latencją i reaktywacją. Badania konwencjonalne na obecność wirusa nie zawsze go wykrywają . Wirus bardzo często wchodzi w formę utajoną. Utajone zakażenie nie zabija komórki gospodarza ponieważ DNA wirusa utrzymuje się w przetrwalnikowej formie z niskimi poziomami transkrypcji wirusowej.

Koinfekcje

Tak jak wielokrotnie nadmienialiśmy skupianie uwagi wyłącznie na terapii boreliozy okazuje się niewystarczające. Duże znaczenie ma bowiem występowanie współistniejących z tą chorobą obciążeń organizmu takich jak pasożytów, bakterii a także toksyn w organizmie.  Jest to suma wszystkich infekcji, które mogą i naszym zdaniem występują równolegle z boreliozą. Z Naszego doświadczenia wynika iż relacja między występowaniem boreliozy wraz z konfekcjami przedstawia się następująco: 10% to borelioza bez koinfekcji, 90% to borelioza z koinfekcjami. Osoby zarażone „czystą” boreliozą (krętkiem z rodzaju Borrelia) należą do rzadkości, na co wskazuje doświadczenie uczestników forum Borelioza oraz amerykańskiego forum lymenet.org.

Mykoplazma – jedna z wielu koinfekcji do boreliozy, która często z nią występuje, to mykoplazma, która jest bakterią. Najczęściej występujący rodzaj to mycoplasma pneumoniae. Podobnie jak w przypadku boreliozy mykoplazma jest przenoszona między innymi przez kleszcza. Objawy choroby są zróżnicowane, od lekkiego zakażenia górnych dróg oddechowych do ostrego zapalenia płuc, ponadto mogą jej towarzyszyć powikłania ze strony układu nerwowego, serca, stawów albo trzustki, częste są objawy skórne w postaci wysypek, rumieni, wrzodziejącego zapalenia jamy ustnej czy zapalenia spojówek.

Babesia – chorobotwórczy pierwotniak przenoszony przez kleszcze i wywołujący babeszjozę. Babeszjoza jest chorobą hemolityczną podobną do malarii, ponieważ pasożyty atakują komórki erytrocytów. Choroba objawia się najczęściej gorączką, osłabieniem i anoreksją. Zakażenie pasożytem może mieć ciężki przebieg,szczególnie u osób o obniżonej odporności (dzieci, osoby starsze, bądź przyjmujące leki immunosupresyjne czy zakażone wirusem HIV).

Bartonella – bakteria przenoszona na człowieka głównie przez stawonogi odżywiające się krwią ssaków (hematofagi), np.: kleszcze, wszy czy pchły. Zarazić się nią można również w wyniku zadrapania lub ugryzienia przez zakażone zwierzę, najczęściej kota lub psa, stąd też potocznie nazywana jest chorobą kociego pazura, ang. „cat scratch disease”.

Czas trwania terapii

Typ i ilość występujących w organizmie obciążeń wywołujących boreliozę ma bezwzględne znaczenie na liczbę niezbędnych zabiegów oraz czasu ich trwania. Nie zawsze da się to przewidzieć. Czas oraz ilość terapii ustalana jest indywidualnie bezpośrednio po wywiadzie i wykonanej diagnostyce. Zabiegi terapeutyczne KTT są alternatywną oraz niewątpliwie skuteczną terapią przewlekłej boreliozy, nawet w sytuacji gdy działania medycyny akademickiej nie przyniosły zamierzonego skutku leczniczego, a leczenie antybiotykami nie dało spodziewanej, czy też najmniejszej poprawy stanu zdrowia pacjenta. Zabiegi stosujemy także u małych dzieci. Niewątpliwie na czas trwania terapii wpływa konstytucja pacjenta oraz rodzaj i ilość obciążeń w zakresie piramidy chorób. 

Co sprawdzamy 

– Anaplasma Phagocytophilum / Ehrlichia Phagocytophilum – Babesia Bigemina – Babesia Bovis – Babesia Canis – Babesia Cati – Babesia Divergens – Babesia Duncani – Babesia Felis – Babesia Gibsoni – Babesia Herpailuri – Babesia Jakimoni – Babesia Major – Babesia Microti – Babesia Ovate – Babesia Pantherae – Bartonella Alsaticca – Bartonella Arupensis – Bartonella Bacilliformis – Bartonella Berkhoffii – Bartonella Birtlesii – Bartonella Bovis –Bartonella Capreoli – Bartonella Clarridgeiae – Bartonella Doshiae – Bartonella Elizabethae / Rochalimaea Elizabetha – Bartonella Grahamii – Bartonella Henselae / Rochalimaea Henselae – Bartonella Koehlerae – Bartonella Melophagi – Bartonella Muris – Bartonella Peromyscus – Bartonella Quintana / Rochalimaea Quintana / Rickettsia Quintana   – Bartonella Rochalimae – Bartonella Schoenbuchii – Bartonella Talpae – Bartonella Taylorii – Bartonella Tribocorum – Bartonella Vinsonii / Rochalimaea Vinsonii – Bartonella Washoensis – Borrelia Afzelii – Borrelia Berbera – Borrelia Burgdorferi – Borrelia Carteri – Borrelia Caucasica – Borrelia Duttonii – Borrelia Garinii – Borrelia Hermsii – Borrelia Hispanica – Borrelia Kochis  – Borrelia Miyamotoi – Borrelia Morganii – Borrelia Novyi – Borrelia Parkeri
Human infection – Borrelia Persica – Borrelia Tillae – Borrelia Turicatae – Borrelia Valaisiana – Borrelia Venezuelensis – Borrelia Vincentii – Ehrlichia Chaffeensis / Human Monocytic Ehrlichiosis – Protoza – Bakterie pozostałe – Wirusy

UWAGI DO NASILENIA EFEKTU Herxheimera

W przypadku stowoania terapii i włączenia Jonostrefy w postaci Plazmy istnieje mozliwośc pojawienia się efektu Herxheimera (klinicznego nasilenia objawów chorobowych) i terapię należy przerwać na minimum kilkka dni. Czasami używając generatora plazmowego można doświadczyć ostrej reakcji układu odpornościowego przeciw zdemaskowanym bakteriom. Układ odpornościowy zwykle nie dostrzega wszystkich bakterii np: Borrelii, ponieważ znają one wiele sposobów na ukrywanie się przed nim. Jednym z nich jest wytwarzanie biofilmów - swego rodzaju ognisk infekcji w organizmie. Biofilmy są to duże kolonie bakterii, bardzo oporne na kuracje antybiotykowe i ziołowe. Bakterie Borrelii mają możliwość tworzenia biofolmów i jest to jeden z powodów dlaczego tak trudno leczy się antybiotykami przewlekłą boreliozę. Terapia plazmą może zaburzać mechanizmy maskujące bakterii, rozbijając biofilm i nagle układ odpornościowy zaczyna je dostrzegać. Chory może wtedy doświadczyć aktywacji układu odpornościowego, objawiającej się na różne sposoby. 

PLAZMA

Plazma daje olbrzymią i stabilną dawkę prozdrowotnych jonów ujemnych "witamin powietrza" powstających nieustannie w efekcie lenarda. Przez wielu naukowców zostało udowodnione szerokie spektrum pozytywnych efektów stosowania jonów na ludzkie ciało i zdrowie. Terapia jonami ujemnymi prowadzi w sposób bezpośredni do wzmocnienia układu immunologicznego i żywotności komórek.

WODÓR I TLEN

W plaźmie wykrywany jest wodór oraz tlen singletowy. Wodór jest najsilniejszym znanym nauce antyoksydantem jaki do tej pory odkryto. Działanie wodoru w dużej mierze wynika z budowy jego cząsteczki – jest ona na tyle mała, że z łatwością przenika przez pęcherzyki płucne do komórek , a następnie do mitochondriów inicjując procesy naprawcze w organizmie. Dzięki wodorowi spowalniany jest także podział komórek, który wydłuża ich życie.

Opis przypadku

Relacja Pani Joanny z Warszawy

– 07.2016 rok: stadium wczesne w postaci objawoej rumienia wędrującego – zastosowano leczenie konwencjonalne – doksacykline przez 28 dni

– 07.2017 do 06.2018 rok: stadium późne w postaci objawów zapalenia stawów, skóry oraz zmian neurologicznych – zastosowano dalej leczenie konwencjonalne – cefalosporyny nie pamietam już przez jaki czas ale przez dość długi okres

– 06.2018 rok: objawy choroobwe pomimo leczenia nie ustępują, a stan mój wręcz się pogarsza

– 07.2018 rok.: wykonuję ponowną już chyba siódmą diagnostykę laboratoryjną z krwi, która jednoznacznie potwierdza aktywną boreliozę

– 08.2018 rok: decyduję się skorzystać z metod niekonwencjonalnych, wybieram zarekomendowaną przez moją koleżankę klinikę Alergikus – Bioklinik i przeprowadzam pierwszą wizytę u naturopaty Wikarskiego gdzie zostaję poddana pełnej diagnostyce KTT oraz biorezonansu koinfekcji LYME

– 08.2018 – 01.2019 rok: przeprowadzane są terapie dwa razy w tygodniu

– 01.2019 – 04.2019 rok: po zauważalnej poprawie stanu zdrowia terapie zaczęłam przeprowadzać jeden raz w tygodni (terapii nie opisuję bo to dla mnie jest za bardzo skomplikowane a czas jaki był mi poświęcany dość długi i pracochłonny)

– 06.2019 rok – ponowna diagnostyka laboratoryjna z krwi która nie wykazuje już aktywnej boreliozy

Dziękuję za pomoc Joasia Z. 

Jacek Wikarski, D.Sc. Med., Doktor Akupunktury TCM (Tradycyjnej Chińskiej Medycyny), jest praktykującym Naturopatą i specjalistą w dziedzinie biorezonansu. Zgłębił również wiedzę z zakresu TCM , w tym kilku jej gałęzi: akupunktury, ziołolecznictwa i dietetyki. Ponad 20 lat temu wiedział, że nie ma takiego zjawiska jak choroba jednego narządu . Chory jest cały człowiek. Leczyć trzeba człowieka jako całość, a nie skórę, serce czy wątrobę. Zaczął więc uzdrawiać ludzi. Odnosi sukcesy terapeutyczne w chorobach przewlekłych uznawanych dotąd za nieuleczalne. Autor kilku książek i setek publikacji w zakresie szeroko rozumianej medycyny naturalnej. Jak sam podkreśla akupunktura jest jedną z najstarszych metod leczniczych, stosowaną na całym świecie i stanowi idealne uzupełnienie medycyny akademickiej. Opisana w jego książce metoda biorezonansu wykorzystuje przejęty z medycyny chińskiej system meridianów i punktów akupunkturowych. Książka „Biorezonans – Zdrowie bez recepty” będąca zarazem przejrzystym przewodnikiem po metodzie biorezonansu, przybliża jego tajniki, zasady działania oraz wskazuje dolegliwości, które biorezonans potrafi skutecznie zwalczyć.

0
Zadowolonych pacjentów
0
Lata praktyki w medycynie naturalnej
0
Przprowadzonych terapii naturalnych
0
Diagnoz i analiz w zakresie alergii i obciążeń
Testy alergiczne

23 lata doświadczenia oraz praktyki w zastosowaniu zdobyczy medycyny biorezonansowej pozwala nam na wykonywanie bezbolesnych, bezinwazyjnych i skutecznych testów alergicznych u dorosłych i dzieci poniżej pierwszego miesiąca życia. Wykorzystujemy pobudzenie autonomicznego układu nerwowego.

Testy obciążeniowe

Badanie KTT lub BC jest unikatową diagnostyką przeglądu stanu organizmu od elementów chorych narządów po typowe obciążenia patogenami, bakteriami, wirusami czy metalami. Po wykonaniu testu dowiesz się co niszczy Ciebie od środka i będziesz mógł rozpocząć walkę z chorobą.

Odczulanie i odciążanie

Zabieg odczulania i odciążania w postaci wyselekcjonowanego alergenu lub patogenu trwa zaledwie kilkanaście minut. Co więcej ze względu na tak duże doświadczenie dajemy gwarancję na wykonane zabiegi. Wygaszamy także alergeny i patogeny w postaci krzyżowej "coupling".

W ALERGIKUS ŁĄCZYMY 23 LATA DOŚWIADCZENIA, PASJĘ DO MEDYCYNY NATURALNEJ, NAJNOWOCZEŚNIEJSZĄ TECHNOLOGIĘ DIAGNOSTYCZNO TERAPEUTYCZNĄ  Z TRADYCYJNYMI METODAMI USUWANIA PRZYCZYN CHOROBY.

ZAJMUJEMY SIĘ WYŁĄCZNIE MEDYCYNĄ HOLISTYCZNĄ – NATURALNĄ.

Czy medycyna akademicka to obecnie jedyny i właściwy sposób leczenia, z którym nikt nie ma prawa dyskutować? Gdyby wyjść poza tą optykę, okazuje się, że tradycyjne metody lecznicze sięgają dużo dalej i głębiej, a łączy je jedna, wspólna cecha – holistyczne podejście do pacjenta, wyjście poza schemat leczenia objawowego i szukanie siły leczniczej w naturze.

„Lepiej zapobiegać, niż leczyć” 

Diagnozujemy i analizujemy holistycznie, a następnie usuwamy przyczynę twoich dolegliwości. Likwidujemy przyczyny choroby, a nie jej skutki. Odnosimy sukcesy również tam gdzie medycyna tradycyjna jest bezradna, a leczenie farmakologiczne nie przyniosło pożądanego efektu. 

Wykryjemy i usuniemy przyczyny twoich dolegliwości. Identyfikujemy główne źródła choroby na wszystkich poziomach. Skupiamy się głównie na przyczynie, nie na jej objawach. Pierwsze symptomy chorobowe są znakiem, że coś głęboko nie współgra z całością. Poznaj unikatowe testy oraz bezinwazyjne terapie odciążeń organizmu, aby pozbyć się czynników oddziałujących negatywnie na stan Twojego zdrowia. Przyczyna większości współczesnych chorób może tkwić w obciążeniach organizmu takich jak pasożyty, metale ciężkie, bakterie, wirusy oraz grzyby w tym groźne metabolity przemiany ich materii.

 

Przypadki chorobowe w Alergikus

45%

Nota

Wszelkie materiały i treści udostępniane na stronach firmy Medicus Pharma Sp. z o.o. , a w szczególności: teksty, grafika, znaki towarowe i handlowe, dane oraz tłumaczenia treści, jak również wszelkie inne elementy składowe umieszczone w ramach strony internetowej, chronione są prawem autorskim firm, jej podwykonawców, partnerów oraz kontrahentów, jak również prawami autorskimi producentów towarów, usługodawców lub innych osób trzecich. Wszelkie kopiowanie treści zamieszczonych na stronie jest zabronione i będzie zgłaszane odpowiednim organom. Ustawa z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nota

Prowadzone przez wymienioną spółkę oraz spółki zależne usługi należą do medycyny MKA (komplementarnej i alternatywnej) tzw. medycyny naturalnej. Medicus Pharma Sp. z o.o. nie prowadzi działalności medycyny konwencjonalnej. Działalność Spółki w zakresie medycyny komplementarnej i alternatywnej zmierza i służy bezpośrednio do profilaktyki, zachowaniu lub poprawy stanu zdrowia człowieka. Ta strona używa pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

UE

Z rezolucji 1206 na temat europejskiego podejścia do medycyny niekonwencjonalnej, opublikowanej przez Radę Europy w 1999 roku wynika iż medycyna komplementarna i alternatywna może być praktykowana zarówno przez terapeutów, naturopatów nie-lekarzy (well trained practitioners) jak i lekarzy. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za błędy, ani żadne konsekwencje wynikające z zastosowania informacji zawartych w tym serwisie. Terminologia i objawy chorobowe podane na niniejszej stronie są wg medycyny akademickiej.

© 2019 Alergikus – BioKlinik. All Rights Reserved.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!