Cukrzyca typu 1

Cukrzyca typu 1 dawniej nazywana była cukrzycą młodzieńczą, gdyż najczęściej początek choroby następuje w młodym wieku. Według najnowszych badań epidemiologicznych cukrzyca typu 1 stwierdzana jest u około 19% osób chorujących na cukrzycę. Objawy cukrzycy uzewnętrzniają się nagle i są niespodziewane. Leczenie tego typu cukrzycy najczęściej polega na wprowadzeniu specjalnej diety i podawaniu odpowiednich dawek insuliny. W cukrzycy typu 1 dochodzi do niszczenia komórek beta trzustki (komórki te są odpowiedzialne za produkcję insuliny). Proces ten przebiega stopniowo i w początkowej fazie choroby jest bezobjawowy. Objawy cukrzycy pojawiają się nagle, gdy zniszczeniu ulegnie około 90% komórek beta. W wyniku zniszczenia komórek beta zostaje zahamowana produkcja insuliny. Cukrzyca typu I może wystąpić wraz z innymi chorobami z autoagresji takimi jak łuszczyca, RZS czy nadczynność tarczycy.

Ponieważ jest to choroba autoimmunologiczna dużą rolę odgrywa tu wpływ czynników środowiskowych do których zalicza się:

  • LGS  syndrom – rozwojowi zespołu nieszczelnego jelita LGS sprzyja zażywanie antybiotyków oraz leków z grupy niesterydowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Antybiotyki powodują zniszczenie symbiotycznej flory bakteryjnej co, umożliwia przerost Candida Albicans, która dodatkowo powoduje zniszczenie błony śluzowej jelita i rozszczelnia jelito, umożliwiając transport toksycznych związków do krwi i innych narządów. Wzrost przepuszczalności błony śluzowej powoduje zwiększoną ekspozycję na czynniki toksyczne oraz patogeny, której efektem są niespecyficzne zapalenia. Przeciążenie układu immunologicznego, wynikające z ciągłej neutralizacji toksyn, ciągłego produkowania przeciwciał i mobilizacji leukocytów prowadzi do jego osłabienia, co w konsekwencji sprzyja namnożeniu mikroorganizmów i utrzymaniu przewlekłego stanu zapalnego. Rozregulowanie odpowiedzi immunologicznej w przebiegu LGS może być przyczyną przewlekłych chorób, w tym autoimmunologicznych, jak cukrzyca typu I ale i także  celiakia, zapalenie jelita grubego, choroba Crohna, toczeń, stwardnienie rozsiane, Hashimoto oraz RZS.
  • Infekcje wirusowe (m.in. różyczka, wirus cytomegalii, Coxackie B4), chorobę mogą aktywować wirusy takie jak np. Coxsackie, Mumps rubulavirus, EBV, CMV czy VZV
  • Infekcje bakteryjne;
  • Toksyny;
  • Alergie centralne (gluten, białko mleka i laktoza);
  • Bakterie jelitowe,wywołujące zapalenia jelit, mogące poprzedzać wystąpienie cukrzycy typu 1 (układ odpornościowy chorego zaczyna działać nieprawidłowo i wytwarza przeciwciała niszczące komórki beta trzustki, odpowiedzialne za wydzielanie insuliny);
  • Zaburzenia w obrębie układu pokarmowego dotyczące zwiększonej przepuszczalności, stanu zapalnego oraz zaburzeń mikroflory jelitowej.

Dr. Hulda Regehr Clark twierdziła, że są tylko dwa powody chorób chronicznych takich jak cukrzyca:

  • pasożyt Fasciolopsis buski (czyli przywra, motylica wątrobowa)
  • trucizny odkładające się w ciele (np. pestycydy zawarte w jedzeniu, metale ciężkie w szczepionkach i plombach, fluor w paście do zębów).

Opracowała metodę skutecznego niszczenia pasożytów w ciele za pomocą urządzenia zwanego Zapper, które aplikuje ciału słaby impuls elektryczny. Podstawy tej metody zostały rozszerzone dzięki wprowadzeniu diagnostyki i terapii KTT, które są doskonałym wynikiem trwających od 1983 roku prac i doświadczeń.

Niezwykle skutecznym narzędziem w walce z cukrzycą staje się indywidualnie dopracowana przez Nas diagnostyka i terapie KTT. Dzięki wykorzystaniu wiedzy medycyny chińskiej prawa 5 elementów i zastosowaniu odpowiedniego wzorca drgań na punktach akupunkturowych dowiadujemy się jakie organy i układy zostały obciążone i czy są w stanie ostrym czy chronicznym. Przy jednoczesnym zastosowaniu terapii drugiego modułu terapeutycznego zintegrowanego drugim kanałem wejściowym stało się możliwe zastosowanie informacji substancji stabilizujących np.: przy terapiach usuwania wirusów oraz pasożytów:

  • Ampułka antywirus – wspiera organizm w walce z infekcją wirusową. Zapobiega przywieraniu wirusa do komórek oraz przyśpiesza eliminacje toksyn tak ważnych w autyzmie. Aktywuje siły obronne organizmu i zapobiega rozmnażaniu się wirusa. 
  • Ampułka przeciw pasożytnicza – wspiera organizm w walce z obciążeniem pasożytniczym
  • Ampułka bakteria killer – zapobiega wchłanianiu i rozprzestrzenianiu entero i endo toksyn w organizmie
  • Ampułka stop M – protein – zapobiega zajęciu jelit przez bakterie M-protein
  • Ampułka rozpadu krążenia toksyn – wspomaganie rozpadu krążących toksyn w organizmie
  • Ampułka aktywacja limfy – aktywacja blokad przepływu limfy dzięki czemu toksyny bakteryjne oraz inne toksyny mogą być sprawniej eliminowane

Nie tylko przywra, ale też inne pasożyty, a szczególnie kombinacje pasożytów (kombinacje trzech i więcej różnych pasożytów i/lub bakterii patologicznych np. glista ludzka + owsiki + lamblia) mogą spowodować chorobę chroniczną taką jak cukrzyca. Pasożyty żywią się tym samym pokarmem co ich żywiciel. Czyli chory je więcej, ale mniej z tego jedzenia jest przyswajana. Robaki wybierają najczęściej sobie wartościowe witaminy i minerały (np. żelazo, krzem). Sama ich obecność w przewodzie pokarmowym doprowadza do zaburzeń trawienia i wchłaniania pokarmu. Odchody ich zatruwają organizm. Jeśli robaków w ciele jest wiele, to układ immunologiczny nie może sobie z nimi poradzić i sytuacja się pogarsza, aż do rozwinięcia przewlekłej choroby takiej jak cukrzyca.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!