NUŻENIEC

Źle się czujesz i nie wiesz dlaczego?

„Lepiej zapobiegać, niż leczyć” – obserwując niewielkie dolegliwości, powinniśmy reagować jak najszybciej, by uniknąć rozwoju poważniejszych „chorób”.

Nużeniec ludzki to pasożyt, który według oficjalnych statystyk występuje u ponad połowy populacji. Prowadzi do nużycy, czyli choroby, która może wywoływać i zaostrzać objawy trądziku różowatego, prowadzić do zakażenia brzegów powiek i w konsekwencji, wypadania brwi i rzęs. Skóra zarażona nużycą jest zaczerwieniona, łuszczy się, nieznośnie swędzi, często pojawiają się na niej wypryski. Leczenie zazwyczaj polega na długotrwałym przyjmowaniu antybiotyków i chemioterapeutyków, które mogą być obciążające dla waszego organizmu. 

Nużeniec to zdecydowanie jeden z najtrudniejszych do usunięcia pasożytów skórnych. Jest bardzo rzadko diagnozowany i często pacjenci przez lata męczą się z objawami, nie znając ich przyczyny. Pacjenci z ciężką nużycą często wydają majątek na różne farmaceutyki skórne, które zupełnie nie przynoszą poprawy, a jeżeli tak to często na krótko.  Istotne jest więc diagnozowanie nie tylko samego nużeńca ale także obciążeń wewnętrznych według piramidy choroby oraz koinfekcji. 

Chcesz wiedzieć, jak pozbyć się nużycy w bezpieczny i nieinwazyjny sposób za pomocą biorezonansu. Chcesz poznać skuteczne metody, które polepszą stan skóry dotkniętej nużeńcem? Umów się na wizytę i dowiedz się, jak przeciwdziałać zarażeniu nużycą?

Nużeńce (głównie z gatunku Demodex folliculorum) to mikroskopijne pasożyty często występujące na skórze twarzy, bytujące głównie w miejscach z obfitym wydzielaniem sebum: w gruczołach łojowych nosa, bruzd nosowo-wargowych, na czole, policzkach, w mieszkach włosowych rzęs i brwi. Fizjologicznie, przenoszą się drogą kontaktową i w tych lokalizacjach odnajdywane mogą być w niewielkich ilościach, a w przypadku wystąpienia zakażenia, najczęściej ma przebieg bezobjawowy i ustępuje samoistnie. Jednak w niektórych przypadkach np. u osób z osłabioną odpornością, starszych lub ze współistniejącymi chorobami skóry (np. złuszczającym zapaleniem skóry, trądzikiem) może dojść do masywnego zakażenia – nużycy (demodekozy). Nużeńce podczas inwazji migrują z jednego mieszka włosowego do drugiego i mogą powodować miejscowe objawy w postaci rozlanego rumienia twarzy, łuszczących się wysypek lub wykwitów grudkowo-krostkowych, podobnych do tych występujących w trądziku różowatym. Ponadto, dojść częstym miejscem, w którym manifestuje się nużyca są brzegi powiek – objawy zakażenia są związane z obecnością pasożyta w torebkach rzęs i przypominają zapalenie spojówek. Infekcja nużeńcowa jest markerem stanów zapalnych związanych z bakteriami. Nużeniec najczęściej występuje w koinfekcjach, stąd gdy staramy się go usunąć biorezonansem bez zbadania obciążeń chronicznych kończy się to zswykle niepowodzeniem. Bakterie koinfekcyjne są jak magnes na nużeńca. Nużeniec najczęściej występuje w koinfekcjach, stąd gdy staramy się go usunąć biorezonansem bez zbadania obciążeń chronicznych kończy się to zswykle niepowodzeniem. Bakterie koinfekcyjne są jak magnes na nużeńca. Choroby związane z zakażeniami nużeńcem mają najczęściej przebieg przewlekły, z okresami poprawy i pogorszenia. Drapanie spowodowane uciążliwymi dolegliwościami może prowadzić też do wtórnych nadkażeń bakteryjnych okolic twarzy i oczu (np. bakterią gronkowca, paciorkowca), co zwiększa ryzyko rozwoju nawracających zmian w postaci jęczmieni i gradówek.

Umiejscawia się przede wszystkim na nosie (11,2%), w kanale w przewodzie słuchowym zewnętrznym (8,5%), na czole (7,8%), brodzie (7,4%), policzkach (6,1%) oraz w bruzdach mimicznych (5,7%). Znajdowany jest również na brzuchu, sutkach, plecach oraz ramionach. Częściej inwazje występują u kobiet niż u mężczyzn. Dzieje się tak, ponieważ kobiety używają kremów i pudrów, pod którymi pasożyt ma lepsze warunki do rozwoju. Jego cykl życiowy trwa 15 dni, w tym: rozwój jaj – 2,5 dnia, larw – 1,5 dnia, protonimf – 3 dni, nimf – 2,5 dnia oraz postać dorosła – 5 dni. Najczęściej do zarażenia dochodzi przez bezpośredni kontakt z osobą zarażoną lub w sposób pośredni (np. wspólne przybory toaletowe, ręczniki itd.). U wielu osób zarażenie jest bezobjawowe. Skóra staje się sucha. Zazwyczaj pojawia się lekkie zaczerwienienie i charakterystyczne łuszczenie. W jednej łusce może znajdować się od 15 do 17 okazów. Mogą również pojawiać się czerwone plamy, egzemy, trądzik z różowieniem skóry. Zdarzały się również przypadki u których pasożyt wywołał zapalenie spojówki.

Demodex brevis jest bardzo podobny do nużeńca ludzkiego, lokalizuje się w tych samych miejscach na ciele w pojedynczych gruczołach łojowych. Jego cykl trwa około 3 tygodnie. Do zarażenia dochodzi w sposób bezpośredni. Możliwe jest także przeniesienie nużeńca ze zwierzęcia na człowieka.

Bibliografia:

A. Buczek „Choroby pasożytnicze” 

A. Deryło „Parazytologia i akaroentomologia medyczna”

Jacek Wikarski D.Sc. Med. Naturopata z długoletnią praktyką. Propagator zdrowego stylu życia. Autor kilkudziesięciu publikacji z zakresu zdrowia oraz naturalnych metod usuwania przyczyn choroby. W swojej długoletniej praktyce stosując metody medycyny holistycznej (alternatywnej) przeprowadza wnikliwe analizy organizmu według prawa 5 elementów TCM (Traditional Chinese Medicine) pozwalające na dobranie indywidualnych terapii zdrowotnych. Współtwórca poradni medycyny naturalnej Alergikus w Warszawie (Internet:www.alergikus.pl). Autor i popularyzator jonizacji ujemnej powietrza systemem (Internet: ionsystem.pl) oraz wynalazca terapii jonowej w prozdrowotnych komorach jonizacyjnych – jonostrefach (Internet:www.jonostrefa.pl) – uruchom naturalnie procesy zdrowienia.

 

0
Zadowolonych pacjentów
0
Lata praktyki w medycynie naturalnej
0
Przprowadzonych terapii naturalnych
0
Diagnoz i analiz w zakresie alergii i obciążeń
Testy alergiczne

23 lata doświadczenia oraz praktyki w zastosowaniu zdobyczy medycyny biorezonansowej pozwala nam na wykonywanie bezbolesnych, bezinwazyjnych i skutecznych testów alergicznych u dorosłych i dzieci poniżej pierwszego miesiąca życia. Wykorzystujemy pobudzenie autonomicznego układu nerwowego.

Testy obciążeniowe

Badanie KTT lub BC jest unikatową diagnostyką przeglądu stanu organizmu od elementów chorych narządów po typowe obciążenia patogenami, bakteriami, wirusami czy metalami. Po wykonaniu testu dowiesz się co niszczy Ciebie od środka i będziesz mógł rozpocząć walkę z chorobą.

Odczulanie i odciążanie

Zabieg odczulania i odciążania w postaci wyselekcjonowanego alergenu lub patogenu trwa zaledwie kilkanaście minut. Co więcej ze względu na tak duże doświadczenie dajemy gwarancję na wykonane zabiegi. Wygaszamy także alergeny i patogeny w postaci krzyżowej "coupling".

W ALERGIKUS ŁĄCZYMY 23 LATA DOŚWIADCZENIA, PASJĘ DO MEDYCYNY NATURALNEJ, NAJNOWOCZEŚNIEJSZĄ TECHNOLOGIĘ DIAGNOSTYCZNO TERAPEUTYCZNĄ  Z TRADYCYJNYMI METODAMI USUWANIA PRZYCZYN CHOROBY.

ZAJMUJEMY SIĘ WYŁĄCZNIE MEDYCYNĄ HOLISTYCZNĄ – NATURALNĄ.

Czy medycyna akademicka to obecnie jedyny i właściwy sposób leczenia, z którym nikt nie ma prawa dyskutować? Gdyby wyjść poza tą optykę, okazuje się, że tradycyjne metody lecznicze sięgają dużo dalej i głębiej, a łączy je jedna, wspólna cecha – holistyczne podejście do pacjenta, wyjście poza schemat leczenia objawowego i szukanie siły leczniczej w naturze.

„Lepiej zapobiegać, niż leczyć” 

Diagnozujemy i analizujemy holistycznie, a następnie usuwamy przyczynę twoich dolegliwości. Likwidujemy przyczyny choroby, a nie jej skutki. Odnosimy sukcesy również tam gdzie medycyna tradycyjna jest bezradna, a leczenie farmakologiczne nie przyniosło pożądanego efektu. 

Wykryjemy i usuniemy przyczyny twoich dolegliwości. Identyfikujemy główne źródła choroby na wszystkich poziomach. Skupiamy się głównie na przyczynie, nie na jej objawach. Pierwsze symptomy chorobowe są znakiem, że coś głęboko nie współgra z całością. Poznaj unikatowe testy oraz bezinwazyjne terapie odciążeń organizmu, aby pozbyć się czynników oddziałujących negatywnie na stan Twojego zdrowia. Przyczyna większości współczesnych chorób może tkwić w obciążeniach organizmu takich jak pasożyty, metale ciężkie, bakterie, wirusy oraz grzyby w tym groźne metabolity przemiany ich materii.

 

Przypadki chorobowe w Alergikus

45%

Nota

Wszelkie materiały i treści udostępniane na stronach firmy Medicus Pharma Sp. z o.o. , a w szczególności: teksty, grafika, znaki towarowe i handlowe, dane oraz tłumaczenia treści, jak również wszelkie inne elementy składowe umieszczone w ramach strony internetowej, chronione są prawem autorskim firm, jej podwykonawców, partnerów oraz kontrahentów, jak również prawami autorskimi producentów towarów, usługodawców lub innych osób trzecich. Wszelkie kopiowanie treści zamieszczonych na stronie jest zabronione i będzie zgłaszane odpowiednim organom. Ustawa z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nota

Prowadzone przez wymienioną spółkę oraz spółki zależne usługi należą do medycyny MKA (komplementarnej i alternatywnej) tzw. medycyny naturalnej. Medicus Pharma Sp. z o.o. nie prowadzi działalności medycyny konwencjonalnej. Działalność Spółki w zakresie medycyny komplementarnej i alternatywnej zmierza i służy bezpośrednio do profilaktyki, zachowaniu lub poprawy stanu zdrowia człowieka. Ta strona używa pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

UE

Z rezolucji 1206 na temat europejskiego podejścia do medycyny niekonwencjonalnej, opublikowanej przez Radę Europy w 1999 roku wynika iż medycyna komplementarna i alternatywna może być praktykowana zarówno przez terapeutów, naturopatów nie-lekarzy (well trained practitioners) jak i lekarzy. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za błędy, ani żadne konsekwencje wynikające z zastosowania informacji zawartych w tym serwisie. Terminologia i objawy chorobowe podane na niniejszej stronie są wg medycyny akademickiej.

© 2019 Alergikus – BioKlinik. All Rights Reserved.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!