FAQ

Źle się czujesz i nie wiesz dlaczego?

„Lepiej zapobiegać, niż leczyć” – obserwując niewielkie dolegliwości, powinniśmy reagować jak najszybciej, by uniknąć rozwoju poważniejszych „chorób”.

Przed wizytą i badaniem w gabinecie Alergikus należy pamiętać o kilku bardzo istotnych zasadach:

– najlepszym czasem do wykonania diagnostyki jest pierwsza połowa dnia (należy być wypoczętym)

– do badania najlepsza jest odzież z naturalnych tkanin bez dodatku poliestrów i akrylików

– dłonie pacjenta powinny być czyste, należy usunąć nadmierny pot, makijaż i kremy (nie kremować rąk na co najmniej 4 godziny przed badaniem)

– przed diagnostyką należy zdjąć wszystkie ozdoby oraz biżuterię

– należy bezwzględnie wyłączyć bądź odłożyć telefon komórkowy na minimum 1 m od osoby badanej

– nie wolno spożywać alkoholu co najmniej 24 godziny przed badaniem

– nie wolno pić kawy na 1 godzinę przed badaniem

– nie wolno pić mocnej herbaty, coli i napojów gazowanych na 1 godzinę przed badaniem

– bezpośrednio przed badaniem nie wolno spożywać cytrusów, czekolady, ostrych potraw i żuć gumy

– nie przyjmować leków na dobę przed badaniem(nie dotyczy leków niezbędnych dla  ratowania życia i zdrowia)

– przed testem alergicznym pacjent powinien odstawić leki antyhistaminowe (jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych) i wapno na okres przynajmniej 48 godzin przed badaniem

Badania wykonujemy od 2 tygodnia życia.

Ze względu na długoletnie doświadczenie i wypracowane własne normy postępowania holistycznego specjalista Naturopata na pierwszej wizycie określa jaki rodzaj badania wykonać. Jest to najczęściej:

– diagnostyka alergiczna podstawowa lub kierunkowa

– diagnostyka specjalistyczna KTT

– badanie mikroskopowe krwi w ciemnym polu widzenia

– badanie BC

Z doświadczenia popartego wieloletnią praktyką wiemy, że bardzo często pacjent ukierunkowuje się na konkretne obciążenie,  a po wywiadzie holistycznym i przeprowadzonej kierunkowej diagnostyki okazuje się całkiem co innego. Przykład:

“pacjent z  objawami skórnymi podaje iż najprawdopodobniej reaguje na kosmetyki – po konsultacji i diagnostyce okazuje się że podłoże zmian skórnych jest głębsze i związane z reakcją alergiczną na podstawowe grupy pokarmów  oraz zagrzybienie jelitowe wraz z syndromem LGS”

“pacjent z bólami stawowymi podaje, że na pewno padł ofiarą bakterii boreliozy i w jednym badaniu bakteria ta wyszła dodatnia w drugim i trzecim nie, od 2 miesięcy jest na terapii antybiotykowej i nic nie pomaga – zastosowano diagnostykę KTT z której jednoznacznie okazało się iż pacjent nie jest obciążony bakterią boreliozy, a zapalenie stawów wynika z obciążenia drobnoustrojowego (pasożytniczego, wirusowego oraz innych bakterii)”

 •  – test alergiczny trwa 30-40 minut i jest całkowicie bezbolesny i bezinwazyjny
 • – diagnostyka KTT trwa od 30 do 90 minut i jest całkowicie bezbolesna i bezinwazyjna
 • – mikroskopia krwi w ciemnym polu widzenia trwa od 30 do 90 minut
 • – diagnostyka BC trwa od 15 do 90 minut
 • – analiza pierwiastkowa trwa do 15 minut i jest całkowicie bezbolesna i bezinwazyjna

Standardowo wynik z diagnostyki jest wydawany od razu po wykonaniu testu. Testowana osoba otrzymuje wydruk z zaznaczonymi alergenami lub obciążeniami na które reaguje lub obciążony jest organizm. W niektórych przypadkach wynik może być wydawany na kolejny dzień. Pacjent dodatkowo może otrzymać:

– harmonogram usuwania choroby wraz ze wskazaniem ilości terapii odczuleniowych bądź obciążeniowych

– odpowiednie diety eliminacyjne jeżeli wymaga tego stan pacjenta

– informacje o objawach wywoływanych przez alergeny bądź obciążenia (bakterie, wirusy, pasożyty, metale ciężkie i wiele innych)

 • – rozrusznik serca
 • – ciąża I trymestr
 • – niektóre przypadki epilepsji – (przed rejestracją należy podać ten fakt – specjalista oceni możliwość wykonania badania)
 • – niektóre implanty – (przed rejestracją należy podać ten fakt – specjalista oceni możliwość wykonania badania)
 • – aparat słuchowy (przed badaniem należy go zdjąć)
 • Terapia biorezonansem ma właściwości zdrowotne dla naszego organizmu, ale nigdy nie zastępuje leczenia konwencjonalnego. W ramach MKA (medycyny komplementarnej i alternatywnej) jest jedynie uzupełnieniem i terapią wspomagającą leczenie konwencjonalne. Zawsze kontaktuj się ze swoim lekarzem prowadzącym. Terapia biorezonansem nie ma na celu rywalizacji i wyparcia medycyny powszechnie stosowanej. Niektóre zabiegi mogą doskonale uzupełniać leczenie konwencjonalne. Poza tym, co istotne terapia ma  za zadanie wpłynąć nie tylko na kondycję fizyczną, ale także psychiczną pacjenta i wzmocnić jego odporność.

Doktor Akupunktury / Naturopata to osoba która wykorzystuje tylko i wyłącznie medycynę holistyczną MKA (medycyna komplementarna i alternatywna). W Alergikus jest to osoba z wykształceniem kierunkowym (doktor akupunktury, mgr naturopata, doktor medycyny naturalnej – naturopata lub lekarz medycyny). 

Między poczęciem, a śmiercią jest życie, które zależy od ziemi, powietrza którym oddychamy oraz promieni słonecznych. Niestety człowiek “pacjent” w swojej pogoni za “życiem” nie jest w stanie tego zrozumieć. W razie choroby woli udać się do lekarza, który przepisze receptę, a on zażyje “cudowne” lekarstwo i być może chwilowo wyzdrowieje. Procesy gnilne, fermentacyjne oraz aflatoksyny nie dają za wygrane, a Nasz organizm zaczyna dawać pierwsze sygnały. Gospodarka kwasowo zasadowa ulega degeneracji, patogeny oraz neurotoksyny zatruwają Nasze wnętrze, a organizm choruje. Możemy przytaczać wiele ale tak naprawdę Nasz wygląd i kondycja organizmu odpowiada na wiele pytań jak się czujemy ?

Najważniejsze jest oddychanie, woda i jedzenie. To jest podstawa zdrowego trybu życia. Człowiek wytrzyma bez jedzenia nawet kilkadziesiąt dni, ale bez oddychania tylko kilka minuty. Oddychamy przeponowo, pijemy wodę zasadową z wysokim ORP i spożywamy zdrowo i organicznie. Wszyscy jesteśmy częścią natury bardzo ważnym i silnym pierwiastkiem żeńskim lub męskim we wszechświecie. Wszystkie organizmy żywe, mają wrodzoną zdolność do samouzdrawiania. Wrodzoną, niezakłóconą siłę witalną, promującą samoleczenie, samoregenerację, samooczyszczanie. Naszym zadaniem jako Naturopatów, jest ukierunkowanie pacjenta na odzyskanie Homeostazy (gr. homoíos).  Pamiętajmy:

„Lepiej zapobiegać, niż leczyć” – obserwując niewielkie dolegliwości, powinniśmy reagować jak najszybciej, by uniknąć rozwoju poważniejszych „chorób”.

0
Zadowolonych pacjentów
0
Lata praktyki w medycynie naturalnej
0
Przprowadzonych terapii naturalnych
0
Diagnoz i analiz w zakresie alergii i obciążeń
Testy alergiczne

23 lata doświadczenia oraz praktyki w zastosowaniu zdobyczy medycyny biorezonansowej pozwala nam na wykonywanie bezbolesnych, bezinwazyjnych i skutecznych testów alergicznych u dorosłych i dzieci poniżej pierwszego miesiąca życia. Wykorzystujemy pobudzenie autonomicznego układu nerwowego.

Testy obciążeniowe

Badanie KTT lub BC jest unikatową diagnostyką przeglądu stanu organizmu od elementów chorych narządów po typowe obciążenia patogenami, bakteriami, wirusami czy metalami. Po wykonaniu testu dowiesz się co niszczy Ciebie od środka i będziesz mógł rozpocząć walkę z chorobą.

Odczulanie i odciążanie

Zabieg odczulania i odciążania w postaci wyselekcjonowanego alergenu lub patogenu trwa zaledwie kilkanaście minut. Co więcej ze względu na tak duże doświadczenie dajemy gwarancję na wykonane zabiegi. Wygaszamy także alergeny i patogeny w postaci krzyżowej "coupling".

W ALERGIKUS ŁĄCZYMY 23 LATA DOŚWIADCZENIA, PASJĘ DO MEDYCYNY NATURALNEJ, NAJNOWOCZEŚNIEJSZĄ TECHNOLOGIĘ DIAGNOSTYCZNO TERAPEUTYCZNĄ  Z TRADYCYJNYMI METODAMI USUWANIA PRZYCZYN CHOROBY.

ZAJMUJEMY SIĘ WYŁĄCZNIE MEDYCYNĄ HOLISTYCZNĄ – NATURALNĄ.

Czy medycyna akademicka to obecnie jedyny i właściwy sposób leczenia, z którym nikt nie ma prawa dyskutować? Gdyby wyjść poza tą optykę, okazuje się, że tradycyjne metody lecznicze sięgają dużo dalej i głębiej, a łączy je jedna, wspólna cecha – holistyczne podejście do pacjenta, wyjście poza schemat leczenia objawowego i szukanie siły leczniczej w naturze.

„Lepiej zapobiegać, niż leczyć” 

Diagnozujemy i analizujemy holistycznie, a następnie usuwamy przyczynę twoich dolegliwości. Likwidujemy przyczyny choroby, a nie jej skutki. Odnosimy sukcesy również tam gdzie medycyna tradycyjna jest bezradna, a leczenie farmakologiczne nie przyniosło pożądanego efektu. 

Wykryjemy i usuniemy przyczyny twoich dolegliwości. Identyfikujemy główne źródła choroby na wszystkich poziomach. Skupiamy się głównie na przyczynie, nie na jej objawach. Pierwsze symptomy chorobowe są znakiem, że coś głęboko nie współgra z całością. Poznaj unikatowe testy oraz bezinwazyjne terapie odciążeń organizmu, aby pozbyć się czynników oddziałujących negatywnie na stan Twojego zdrowia. Przyczyna większości współczesnych chorób może tkwić w obciążeniach organizmu takich jak pasożyty, metale ciężkie, bakterie, wirusy oraz grzyby w tym groźne metabolity przemiany ich materii.

 

Przypadki chorobowe w Alergikus

45%

Nota

Wszelkie materiały i treści udostępniane na stronach firmy Medicus Pharma Sp. z o.o. , a w szczególności: teksty, grafika, znaki towarowe i handlowe, dane oraz tłumaczenia treści, jak również wszelkie inne elementy składowe umieszczone w ramach strony internetowej, chronione są prawem autorskim firm, jej podwykonawców, partnerów oraz kontrahentów, jak również prawami autorskimi producentów towarów, usługodawców lub innych osób trzecich. Wszelkie kopiowanie treści zamieszczonych na stronie jest zabronione i będzie zgłaszane odpowiednim organom. Ustawa z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nota

Prowadzone przez wymienioną spółkę oraz spółki zależne usługi należą do medycyny MKA (komplementarnej i alternatywnej) tzw. medycyny naturalnej. Medicus Pharma Sp. z o.o. nie prowadzi działalności medycyny konwencjonalnej. Działalność Spółki w zakresie medycyny komplementarnej i alternatywnej zmierza i służy bezpośrednio do profilaktyki, zachowaniu lub poprawy stanu zdrowia człowieka. Ta strona używa pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

UE

Z rezolucji 1206 na temat europejskiego podejścia do medycyny niekonwencjonalnej, opublikowanej przez Radę Europy w 1999 roku wynika iż medycyna komplementarna i alternatywna może być praktykowana zarówno przez terapeutów, naturopatów nie-lekarzy (well trained practitioners) jak i lekarzy. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za błędy, ani żadne konsekwencje wynikające z zastosowania informacji zawartych w tym serwisie. Terminologia i objawy chorobowe podane na niniejszej stronie są wg medycyny akademickiej.

© 2019 Alergikus – BioKlinik. All Rights Reserved.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!