"Ubi malum ibi remedium" Doktor Akupunktury Jacek Wikarski

Częsta przyczyna nietolerancji pokarmowych

Tagi: nietolerancje pokarmowe

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem związanym z zastosowaniem medycyny naturalnej w Waszym codziennym życiu. Jako organizacja pozarządowa staramy się lobbować za zmianą w systemie opieki zdrowotnej. Na co dzień zwracamy uwagę na potrzeby pacjentów z doświadczeniem kryzysu objawowego - czyli tam gdzie medycyna akademicka nie przynosi zamierzonego efektu leczniczego. Propagujemy podejście Szwajcarii do medycyny, w której zainicjowano zmianę konstytucji, czyniąc medycynę alternatywną konstytucyjnym prawem wszystkich obywateli. Obejmuje to homeopatię, neturoterapię, akupunkturę i wszystkie inne alternatywne metody leczenia. To jedyny kraj na świecie, gdzie medycyna uzupełniająca – inaczej alternatywna – jest prawem każdego obywatela.
Alergikus - Bioklinik
Doktor Akupunktury
Ponad dwa miliardy ludzi na świecie może być zarażonych pasożytami jelitowymi, a nawet pięć miliardów żyje w rejonach stałego ryzyka zarażenia patogenami inwazyjnymi. W związku z częstym występowaniem pasożytów jelitowych w populacji krajów rozwijających się oraz z niewielkimi nakładami na ograniczenie ich rozprzestrzeniania wśród miejscowej ludności, choroby pasożytnicze przewodu pokarmowego właściwie charakteryzuje angielski termin neglected diseases, czyli choroby zlekceważone, zaniedbane, pominięte. Najpowszechniej występującym pasożytem jelitowym w populacji ludzkiej na świecie jest glista ludzka Ascaris, czynnik chorobotwórczy glistnicy, choroby inwazyjnej dotyczącej według różnych szacunków 800–1200 milionów ludzi. Glistnica i inne parazytozy jelitowe są często nazywane lustrem statusu socjoekonomicznego społeczeństwa, poziomu higieny i edukacji zdrowotnej. W Europie wysokie wskaźniki zarażeń pasożytami jelitowymi dotyczą ludności krajów znajdujących się w trzecim i czwartym kwartylu według produktu krajowego brutto per capita (GDP 1809–17630 USD). Do krajów tych należy również Polska. W Polsce, niestety, nie ma obowiązku zgłaszania zachorowań na większość chorób pasożytniczych. oraz częściej zauważam i wiążę niektóre choroby z występowaniem pasożytów przewodu pokarmowego. 
I tak częsta nietolerancja laktozy w szczególności u dzieci do 10 roku życia może mieć charakter wtórny, gdzie przyczyną jest nabyty niedobór laktazy. Jest to przejściowy lub utrwalony niedobór enzymu. Taki właśnie niedobór enzymu może być wynikiem obecności czynników doprowadzających do uszkodzenia nabłonka i kosmków jelitowych, produkujących laktazę, np.:
■ zakażenia pasożytnicze przewodu pokarmowego: lamblioza, tasiemczyca,
■ zakażenia bakteryjne Escherichia coli i Salmonella oraz rotawirusy i adenowirusy.
Giardioza (lamblioza) to jedna z najczęstszych chorób biegunkowych. Do zarażenia dochodzi poprzez spożycie cyst pasożyta Giardia lamblia. Objawy kliniczne są różnorodne – od inwazji bezobjawowych do ostrej lub przewlekłej biegunki, która może trwać nawet wiele miesięcy z zaburzeniami wchłaniania oraz, jak pisałem, uszkodzenia nabłonka jelitowego. Objawową postać choroby rozpoznaje się u 280 mln ludzi rocznie. Najczęściej występuje w krajach rozwijających się. Lamblia intestinalis jest także jednym z częściej spotykanych pasożytów przewodu pokarmowego człowieka. Obraz kliniczny lambliozy jest bardzo urozmaicony i cechuje go duża różnorodność objawów chorobowych. Najczęstsze objawy przy tym pasożycie to:
■ bóle w prawym podżebrzu,
■ bóle w podbrzuszu lub całej jamie brzusznej,
■ objawy podobne do żółtaczki z powiększoną i twardą wątrobą,
■ nudności i wymioty.
Lamblioza może doprowadzać także do przejściowych zaburzeń w czynności wydzielniczo-ruchowej żołądka, które ustępują po usunięciu pasożyta. W II Klinice Chorób Dzieci AM w Łodzi i przyklinicznej Poradni Parazytologicznej dla Dzieci obserwowano 78 przypadków zarażenia lambliami. 66 spośród dzieci było przebadanych i leczonych klinicznie, 12 podlegało tylko obserwacji ambulatoryjnej. Były to przeważnie dzieci ze środowiska miejskiego. Najczęstszym objawem klinicznym były bóle brzucha przeważnie rozlane, rzadko lokalizujące się tylko po stronie prawej lub w nadbrzuszu. Stwierdzono je u 50 dzieci. W 7 przypadkach podejrzewano ostre zapalenie wyrostka robaczkowego. Nieregularne stolce, najczęściej wolne, na przemian z zaparciami stwierdzono u 22 dzieci, a u 15 dzieci wątroba była nieznacznie powiększona. Brak łaknienia stwierdzono u 34 dzieci, nudności u 28, wymioty u 27. Niedobór wagi od 2 do 5 kg stwierdzono u 24 dzieci. Bladość powłok i śluzówek obserwowano u 19 dzieci8. Wśród objawów tak zwanej nerwowości u 33 dzieci stwierdzono niepokój, nadmierną pobudliwość, zgrzytanie zębami, ogryzanie paznokci, zaburzenia snu, złe postępy w nauce, moczenie nocne, tiki nerwowe mięśni twarzy, napady petit mal (mały napad padaczkowy).
Zachęcam więc do wykonania diagnostyki przyczyny choroby według pięter i założeń postaw piramidy przyczyny choroby. 
Dowiedz się więcej omoich metodach
Więcej dowiecie się z mojej książki: Pasożyty – Przyczyna Twojej choroby
Najnowsze artykuły
Biorezonans ciekawa alternatywa mi pomógł
Agatka
Pacjent
Ta akupunktura z biorezonansem postawiła mnie na nogi. Pisze o niej doktor Jacek Wikarski i nazywa bioakupunkturą. Polecam.
Jarosław
Pacjent
Biorezonans-pion-front

Książka - Biorezonans

Jacek Wikarski - Doktor Akupunktury, Master of Naturopathic Medicine, jest praktykującym Naturopatą i specjalistą w dziedzinie biorezonansu. Zgłębił również wiedzę z zakresu TCM (Tradycyjnej Medycyny Chińskiej), w tym kilku jej gałęzi: akupunktury, ziołolecznictwa i dietetyki. Autor stworzył sprawdzony system przywracania zdrowia na podstawie tzw. piramidy chorób. Organizm człowieka przyrównał do szklanki, która posiada swe z góry założone zdolności kompensacyjne, tzw. własną objętość wody. Z czasem, w wyniku działania czynników obciążeniowych (środowiskowych, miazm, metali ciężkich czy patogenów), szklanka zapełnia się. Ostatnią kroplą przepełniającą objętość i powodującą wybuch choroby jest jeden lub kilka czynników wyzwalających. Może to być np. alergen wziewny, który u tego samego pacjenta w innych warunkach – jeszcze w trakcie zdolności kompensacyjnych organizmu – nie wywołałby jakichkolwiek objawów astmy czy duszności. Autor wskazuje w przejrzysty i prosty sposób, jak zwalczyć nie tylko objawy choroby, ale jej przyczyny.

cover2

Książka - Witaminy Powietrza

Naturopata Jacek Wikarski jest dobrze znany ze skutecznego usuwania alergii, boreliozy, hshimoto, czy innych groźnych chorób o podłożu autoimmunologicznym za pomocą medycyny komplementarnej. Pomógł już ponad kilkudziesięciu tysiącom osób z różnymi problemami i zaburzeniami zdrowotnymi. Należy do europejskiej czołówki specjalistów w dziedzinie naturopatii. Pochodzący z Polski propagator medycyny naturalnej oraz jonizacji ujemnej powietrza „witaminy powietrza” przez ponad 20 lat praktykuje medycynę alternatywną w kraju i za granicą. Uwielbia podejście Szwajcarii do medycyny, w której zainicjowano zmianę konstytucji, czyniąc medycynę alternatywną konstytucyjnym prawem wszystkich obywateli. Obejmuje to homeopatię, neturoterapię, akupunkturę i wszystkie inne alternatywne metody „leczenia”. To jedyny kraj na świecie, gdzie medycyna uzupełniająca – inaczej alternatywna – jest prawem każdego obywatela.

Nota

Wszelkie materiały i treści udostępniane na stronach firmy Medicus Pharma Sp. z o.o. , a w szczególności: teksty, grafika, znaki towarowe i handlowe, dane oraz tłumaczenia treści, jak również wszelkie inne elementy składowe umieszczone w ramach strony internetowej, chronione są prawem autorskim firm, jej podwykonawców, partnerów oraz kontrahentów, jak również prawami autorskimi producentów towarów, usługodawców lub innych osób trzecich. Wszelkie kopiowanie treści zamieszczonych na stronie jest zabronione i będzie zgłaszane odpowiednim organom. Ustawa z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nota

Prowadzone przez wymienioną spółkę oraz spółki zależne usługi należą do medycyny MKA (komplementarnej i alternatywnej) tzw. medycyny naturalnej. Medicus Pharma Sp. z o.o. nie prowadzi działalności medycyny konwencjonalnej. Działalność Spółki w zakresie medycyny komplementarnej i alternatywnej zmierza i służy bezpośrednio do profilaktyki, zachowaniu lub poprawy stanu zdrowia człowieka. Ta strona używa pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

UE

Z rezolucji 1206 na temat europejskiego podejścia do medycyny niekonwencjonalnej, opublikowanej przez Radę Europy w 1999 roku wynika iż medycyna komplementarna i alternatywna może być praktykowana zarówno przez terapeutów, naturopatów nie-lekarzy (well trained practitioners) jak i lekarzy. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za błędy, ani żadne konsekwencje wynikające z zastosowania informacji zawartych w tym serwisie. Terminologia i objawy chorobowe podane na niniejszej stronie są wg medycyny akademickiej.

© 2019 Alergikus – BioKlinik. All Rights Reserved.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!