Alergia na roztocza

Wiele osób, a w szczególności alergików sądzi, że w domowym mirze głównym winowajcą alergii jest tzw. kurz domowy. Nie do końca pokrywa się to jednak ze stanem faktycznym. Ponad 95% kurzu domowego stanowi nasza złuszczona skóra oraz drobiny pochodzące z tkanin oraz użytych środków chemii domowej. Odnaleźć możemy w nim także cząsteczki zanieczyszczeń pochodzących z zewnątrz. Co więc jest głównym problemem w kurzu domowym? Niecałe jego 5% stanowią białka pochodzenia zwierzęcego (owadów i pajęczaków). 

Alergia na roztocza to nic innego jak reakcja chorego na białka zawarte w odchodach roztoczy mikroskopijnych pajęczaków, które żyją w domowym kurzu i żywią się złuszczonym naskórkiem człowieka. Można je znaleźć w każdym budynku, szczególnie tam, gdzie jest ciepło i wilgotno, gdzie jest dużo kurzu i rzadko się przewietrza pomieszczenia. W temperaturze poniżej 15 stopni roztocza przestają się rozmnażać. Dostosowały się do różnych środowisk: żyją w glebie, kurzu domowym, w strefie przybrzeżnej środowisk słodkowodnych, a nawet w gorących źródłach.

OBJAWY

Katar, wycieki z nosa, drapanie w gardle, suchy napadowy kaszel, duszności astmatyczne, łzawienie oczu, czasem nawet zmiany skórne.

CO POMAGA

Eliminowanie z otoczenia czynników sprzyjających rozwojowi roztoczy oraz natychmiastowe odczulenie wykrytego alergenu metodą SIT celem eliminacji niekorzystnych objawów alergicznych przy kontakcie z alergenem roztoczy.

Dodatkowym zaleceniem jest stosowanie ozonatorów powietrza oraz oczyszczaczy, w tym z technologią Sharp Plasmacluster. Wytworzone jony dodatnie i ujemne, jak i te występujące w naturze okazały się skuteczne przeciwko alergenom pochodzącym od roztoczy jak i 23 rodzajów bakterii, pleśni i wirusów. Jony rozcinają i usuwają białka z unoszących się w powietrzu alergenów pochodzących z odchodów i martwych ciał roztoczy, zapobiegając ich niekorzystnemu działania na alergika.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!